Esvet Etkinlik Yönetimi Semineri

Untitled-1

22 Haziran’da Kağıthane Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesislerinde İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü İl Müdürü Volkan Ata’nın katılımı ve katkılarıyla Avrupa Birliği ERASMUS+ “ESVET – Etkinlik Yönetimi” Projesi Semineri gerçekleştirildi. Seminerde İl Sosyal Etüt ve Proje İl Müdürü Volkan ATA ve ESVET Proje Koordinatörü Metin Olataş konuyla ilgili sunum yaptı. Proje kapsamında etkinlik yönetiminin ne olduğu, etkinlik yönetimi alanında çalışan bireylerin yetkinlik ve bilgilerinin belgelendirilmesinin ve bu aladaki bireylerin istihdamın önemine vurgu yapıldı.
Kağıthane bölgesindeki aday öğretmenler ile bir araya gelinen bu seminerde yapılan sunumlar esnasında adaylık dönemini bitirmiş ve bitirmek üzere olan öğretmenlere etkinlik nedir, kongre nedir, herhangi bir toplantı-etkinlik nasıl organize edilir ve bireyin edinmiş olduğu bilgi becerilerin sertifikalandırılması neden önemlidir konularında bilgilendirme yapıldı.

Öğretmenlerin toplumdaki önemine vurgu yapılarak, öğretmenlerin geleceğin yetişkinlerini yetiştirirken onlara edindirilen bilgi ve becerilerin iş hayatında nasıl kullanılması ve nasıl sertifikalandırılması ve bu konuda nasıl yol gösteren olabileceklerinin önemi üzerinde duruldu. ESVET Etkinlik Yönetimi ve benzeri projelerin öğretmenler için ne kadar önemli olduğu konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Öğretmenlerimizin de katkıları ile gerçekleştirilen ESVET Semineri sonrasında öğretmenlerle yapılan soru-cevap ve katkılar ile seminer sonlandırıldı.