Almanya’da Yüksek Lisans ve Doktora Bursları

heinrich

Almanya Yeşilci Siyaset Vakfı (The Green Political Foundation) Heinrich Böll Bursu kapsamında uluslararası öğrencilere yüksek lisans ve doktora bursları sağlayacaktır. Almanya’daki üniversitelerde, uygulamalı bilimler ve sanat okullarında eğitimlerini sürdürmek isteyen öğrencilere verilecek burslar için öğrencilerin yüksek seviyede akademik başarıya sahip, sosyal ve politik sorumluluk almış, ve kurumun değerleri olan ekoloji, sürdürülebilirlik, demokrasi, insan hakları, hür irade ve adalet konularında etkin ilgiye sahip olmaları beklenmektedir.

Yüksek lisans düzeyinde eğitim alacak öğrenciler için burs miktarı aylık 750 Avro + 100 Avro hareketlilik ödeneği şeklinde sağlanacak olup farklı bireysel ödeneklerle de desteklenebilinecektir.

Doktora için ise temel burs 1000 Avro + 100 Avroluk hareket ödeneği şeklinde olup diğer bireysel ödenekler ile takviye edilebilinir.

Uluslararası başvuruları sadece bahar döneminde değerlendiren kurumun bursu için başvurular 20 Ocak 2015’te başlayıp 3 Mart 2015’te bitecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.