Emotion to Motion Proje Semineri

etm

22 Haziran’da Kağıthane Belediyesi Nurtepe Sosyal Tesislerinde İstanbul Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü İl Müdürü Volkan Ata’nın katılımı ve katkılarıyla Avrupa Birliği ERASMUS+ “Emotion to Motion” Projesi Semineri gerçekleştirildi. Seminerde İl Sosyal Etüt ve Proje İl Müdürü Volkan ATA ve Emotion to Motion Proje Koordinatörü Metin Olataş konuyla ilgili sunum yaptı. Proje kapsamında çalışılan bireylerdeki duygusal zeka ve empati gelişiminin bireylerin istihdamındaki önemine vurgu yapıldı.

Kağıthane bölgesindeki aday öğretmenler ile bir araya gelinen bu seminerde yapılan sunumlar esnasında adaylık dönemini bitirmiş ve bitirmek üzere olan öğretmenlere duygusal zeka nedir, neden önemlidir ve nasıl geliştirilir hakkında bilgilendirme yapıldı.
Öğretmenlerin toplumdaki önemine vurgu yapılarak, öğretmenlerin geleceğin yetişkinlerini hem duygusal hem psikolojik olarak daha sağlıklı yetiştirmelerinin önemi üzerinde duruldu. Emotion to Motion ve benzeri projelerin öğretmenler için ne kadar önemli olduğu konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Öğretmenlerimizin de katkıları ile gerçekleştirilen Emotion to Motion Semineri sonrasında öğretmenlerle yapılan soru-cevap ve katkılar ile psikolojik ve duygusal olarak daha sağlıklı bireylerin nasıl yetiştirilmesi gerektiğine dair farkındalık kazanılmış olundu.